Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: geo_redirect. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /includes/bootstrap.inc).

Zabezpiecz murarke na zimę

Ażeby murarka mogła jak najlepiej odwdzięczyć się nam na wiosnę zapylając kwiaty w sadach, powinniśmy zabezpieczyć ją przed wysokimi mrozami. Doskonałym momentem jest późna jesień. Jak powinniśmy wykonać ten zabieg? O murarce opowiada w rozmowie z e-sadownictwo Przemysław Kapka, dystrybutor nowoczesnych uli i fascynat pszczół.
– Nie jest absolutną koniecznością przenoszenie murarki na zimę w miejsce, gdzie nie doświadczy wysokich mrozów, gdyż jest to pszczoła, która doskonale radzi sobie w zimowych warunkach – zaznacza Pan Przemysław. Zdaniem rozmówcy powinniśmy zrobić to jednak profilaktycznie. Będzie to również doskonały moment na oddzielenie kokonów zdrowych od tych zarażonych pasożytami, jakimi są roztocza i muchówki. Bowiem oprócz dobroczynnego owada, wewnątrz kokonu mogą rozwijać się inne drapieżne larwy, które doprowadzą do uśmiercenia murarki.

 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU:

http://www.e-sadownictwo.pl/artykuly/porady/5051-zabezpiecz-murarke-na-zime

murarka na palcu zimą