Komunikat o błędzie

User warning: The following module is missing from the file system: geo_redirect. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /includes/bootstrap.inc).

UL PSZCZELINKA WERSJA MINI

Ul Pszczelinka w wersji mini jest pomniejszonym wariantem dla ula w wersji podstawowej. Z uwagi na swój niewielki rozmiar, doskonale nadaje się do amatorskich i małych hodowli pszczół. W skład ula wchodzi plaster hodowlany, który zbudowany jest z szesnastu modułów, ułożonych jeden na drugim. Ze względu na rozmieszczenie modułów, swym kształtem przypominają plaster miodu. Ul Pszczelinka w wersji mini posiada 360 kanałów gniazdowych.

Kolejnym elementem budującym ul jest wykonana z polipropylenu skrzynka, o strukturze komórkowej. Jej powłoka posiada właściwości ochronne, dlatego doskonale izoluje plaster hodowlany od zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak promienie UV czy wilgoć. Dodatkowym atutem ula Pszczelinka w wersji mini jest możliwość zamknięcia go. Sztuczne siedlisko dla owadów posiada otwory wlotowe, których wielkość uniemożliwia przedostanie się do środka różnego rodzaju gryzoniom oraz szukającemu schronu ptactwu.

W skład siedliska dla owadów wchodzi także pudełko wylęgowe, które wykonane jest z tektury. Jego celem jest przechowywanie kokonów murarki w okresie jesienno-zimowym, które uprzednio wydobywane są z plastra hodowlanego. Struktura pudełka hodowlanego zapewnia kokonom idealne warunki wylęgowe. Po okresie jesienno-zimowym, po uprzednim zerwaniu zabezpieczenia, pszczoły mogą swobodnie wyjść z pudełka.

Dzięki niewielkiemu rozmiarowi siedliska dla owadów, ule można równomiernie rozstawić w sadzie, ułatwiając pszczołom równomierne zapylenie drzew owocowych i krzewów. Proponowany ul z powodzeniem da się postawić na podłożu, dzięki wbudowanym stopkom. Postawienie ula na podłożu nie wpływa negatywnie na rozwijające się wewnątrz pszczoły. Ponadto, ul Pszczelinka w wersji mini posiada możliwość podwieszenia na słupku, za pomocą opaski zaciskowej.